Minulý týden se na Šafařce „dveře netrhly“. Tedy měli jsme u nás hned dvě zahraniční návštěvy.
Tou první byli učitelé a učitelky z Chorvatska, z okolí Daruvaru. Jenže to nebyli jen tak nějací Chorvati, nýbrž čeští krajané žijící v Chorvatsku, kam se před více než stoletím odstěhovali jejich předci. Nejen, že umí česky, ale dokonce se u nich ve školách i čeština vyučuje. Kromě toho si stále udržují českou kulturu. U nás se byli podívat, jak funguje česká škola. Nahlédli do některých hodin a poznávali Valašsko. Někteří z nich u nás již v minulosti byli a doufáme, že toto nebyla ani návštěva poslední.
Sotva jedna skupina odjela, hned nastoupila druhá a tou byli naši staří známí Slováci z Ružomberku. Přijeli žáci s panem ředitelem na tradiční turnaj přátelství.
Velmi se těšíme na listopad, kdy k nám znovu přijedou žáci z této školy na Československý den a vybraní žáci naší školy zavítají na podobnou akci na Slovensko.