V dubnu máme odkrokováno, a to nejen 10 000!

V průběhu dubna se žáci tříd 7.B a 6.A zúčastnili celorepublikové akce 10 000 kroků. Cílem bylo nejen rozhýbat Česko, ale uvědomit si, že na spoustu míst se člověk může dostat pěšky, aniž by musel využívat motorizovaných vozidel. Není to pouze o nutném přesunu do práce či zaměstnání, ale také o chůzi jako náplni volného času.

Žáci poctivě celý duben chodili a zaznamenávali kroky do svých účtů. Ač to primárně není soutěž, chopili se výzvy a 80% z nich pravidelně denně přispívalo svými výkony k báječnému umístění školy a školních týmů.

Z celkově 65 registrovaných škol v republice skončila ZŠ Šafaříkova na 21. místě. Třídní tým 7. B pak na 22. místě a tým 6. A na 28. místě z celkově 220 zapojených školních týmů.

Všem zúčastněným patří velký dík za jejich příspěvky, které vedli k báječnému umístění. Zároveň věřím, že žáci na procházkách zažili řadu zážitků a samotná chůze pro ně změnou data v kalendáři nekončí.

Mgr. Lukáš Navrátil